Nem tudok eleget beszélni arról, hogy mennyire fontos a reggeli beiktatása, és nem csak ch anyagcserezavar esetén, hanem mindig! A gyerekeken is látszik, hogy ha tápláló reggelivel tudják kezdeni a sulis napot, jobban tudnak teljesíteni szellemileg és fizikailag is! Ez alól a felnőttek sem kivételek.
Sokan mondjátok, hogy nem megy, nem „csúszik” úgy a reggeli. Elhiszem, nekem sem ment korábban, de meg kell próbálni, hogy pozitív eredményt várhassunk tőle. Higgyétek el, pár hét alatt megszokható a reggelizés, és sokszor ez fejben dől el. Ha nem akarsz reggelizni, nem is fogsz, ez biztos.
Hánykor lenne optimális a reggeli?
Egy terhességi cukorbetegség kapcsán nem kérdés, 7.00kor az asztalnál kell(ene) ülni, és elindítani a napot egy étkezéssel. Egyéb esetben szuper lenne, ha 8.00ig megtörténne a reggeli, de ha eddig 11.00kor volt az első étkezésed, akkor már az is haladás, ha 9.00kor megpróbálsz innentől reggelizni.
Mit lenne jó enni?
Számomra a jó reggeli mindenképp teljes értékű és zömmel lassan felszívódó ch-t tartalmazó élelmiszerekből áll, bár hozzáteszem, hogy egészséges szervezet esetében némi gyors ch forrás is belekerülhet (pl utolsó két javaslat)
Tippjeim:
Mennyit kellene enni?
Egészséges esetben a reggeli alapja felnőtt esetében egyéntől függően pl 1-2db zsemle, vagy 40-100g kenyér, 40-90g feltét (felvágott, sajt, krémek…), és min 50g zöldség. Egyes diéták esetében a mennyiségek természetesen változhatnak.
Hogyan kellene enni?
Tedd le a feneked, és lehetőleg egyél ülve, asztalnál, nyugiban. Ne kapkodj, szánj időt az étkezésre. A kapkodva elfogyasztott étkezésektől lehetnek akár emésztési panaszaid is.
Szóval gyerünk, hajrá, évek múlva meg fogja köszönni a szervezeted a reggeliket!